Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nabożeństwo

billed

Siódmy dzień tygodnia – Sobota – jest pamiątką, wiecznym przypomnieniem mocy naszego Stwórcy, który słowem Swoim w sześciu 24-godzinnych dniach uczynił świat i wszystko co na nim istnieje.

„Przez słowo Jahwe zostały stworzone niebiosa, przez tchnienie ust Jego – wszystkie ich zastępy. 

Bowiem rzekł – i stało się, rozkazał – i powstało. „

[Ps.33,6.9]

billed

SOBOTA DNIEM SZCZEGÓLNYM

1. Nazwana „sabatem Pańskim” (2 Mjż 16,23.25, 20,10)

a) Sobota jest nie tylko świętym dniem ludzi, lecz przede wszystkim Dniem Pańskim – stanowi zatem Bożą własność, Boże dobrodziejstwo, Boży dar dla ludzi. W Nowym Testamencie Jezus oświadcza wyraźnie, iż Sobota jest Jego – Syna Bożego – własnością (Mr 2,28),

b) Wynika z tego bezpośrednio, iż naruszenie świętości Soboty, lub jego lekceważenie, jest lekceważeniem Stwórcy wystąpieniem przeciwko Panu.

2. Sobota jest „znakiem między Bogiem z Jego ludem” żyjącym na tej Ziemi (2 Mjż 31,14-17),

Uwaga: Przestrzegając przykazanie o Sobocie dajemy wyraz naszej wierze w Boga – Stwórcę, który w sześciu dniach stworzył świat, i to, co jest na nim; dajemy wyraz naszej wiary w Boże odpocznienie w Dniu Siódmym (Ps 33,6.9; 1 Mjż 2,1-3), i przez nasze posłuszeństwo stajemy się miłymi dziećmi Boga (5 Mjż 5,29).

3. Bóg obiecał wielkie błogosławieństwo dla zachowujących dzień Sobotni – (Iz 56,1.2; 58,13.14).

billed

billed

N A B O Ż E Ń S T W O

W każdą Sobotę – godz. 10:00

kontakt

billed