Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kim jesteśmy

billed

Mieszkamy w Elblągu.

Jesteśmy członkami Kościoła Chrześcijan Dnia Sobotniego.

Pismo Święte jest dla nas jedynym i najwyższym autorytetem, jedynym źródłem Bożej Prawdy.

Święcimy siódmy dzień tygodnia – dzień sobotni, jako jedyny Dzień Pański uświęcony i błogosławiony przez Boga.

Wierzymy w Jedynego Boga Ojca i Syna Jego Jezusa Chrystusa, który jest Jedynym Zbawicielem i Jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.

Duch Święty jest Wpływem i Mocą Najwyższego. Wypływa od Boga-Ojca i Pana Jezusa Chrystusa.

Nie uznajemy nauki o tzw. trójcy świętej.

Odrzucamy kult świętych, obrazów i wizerunków oraz relikwii.

Wierzymy w niezmienność Bożego Prawa. Wierzymy, że Jezus Chrystus wypełnił symboliczne Prawo Obrzędowe, natomiast Prawo Moralne ((które obejmuje: Dwa Przykazania Miłości (Boga i człowieka), Dziesięcioro Przykazań Bożych (Dekalog) i inne przykazania dotyczące moralności)) – pozostało dla chrześcijan podstawową regułą życia i pobożności.

Zewnętrznym wyznaniem wiary jest chrzest przez całkowite zanurzenie. Może on nastąpić w wieku całkowitej dojrzałości umysłowej. Po chrzcie starsi Kościoła dokonują Biblijnego wkładania rąk, które zwykle wiąże się z napełnieniem Duchem Świętym.

Bardzo ważnym obrzędem w życiu chrześcijańskim jest Wieczerza Pańska (łamanie chleba), poprzedzona obrzędem pokory – umywania nóg. Wieczerza Pańska jest Pamiątką Śmierci i przelania Krwi Pana Jezusa Chrystusa.

Podstawą wiary i nadziei chrześcijan jest powtórne przyjście Pana Jezusa Chrystusa. Będzie ono największym wydarzeniem przyszłości i przyczyną największej radości Dzieci Bożych.

billed

L006

billed